Wrocław – miasto warte odwiedzenia

Wrocław – miasto warte odwiedzenia

Jedno z większych miast Polski, corocznie odwiedzane przez licznych turystów, położone w południowo-zachodniej części kraju, na terenie województwa dolnośląskiego – to właśnie Wrocław. Miasto to znane jest ze swoich licznych atrakcji turystycznych, doskonałej bazy noclegowej, wielu ciekawych miejsc i niebanalnej architektury.

Poznawanie architektury Wrocławia warto zacząć od Ostrowa Tumskiego, najstarszej części miasta. Godnym obejrzenia obiektem jest również piętrowy, halowy kościół św. Krzyża, a także Ratusz – ufundowany w 1288 roku przez księcia Henryka IV Probusa, uznawany za jedno z najbardziej efektywnych dzieł gotyku na Śląsku. Ciekawa jest również bogato zdobiona wewnątrz malunkami oraz rzeźbieniami Aula Leopoldyńska. Wrocław to raj dla miłośników pieszych wędrówek – znajdziemy tam bowiem wiele pieszych szlaków turystycznych, pozwalających odkrywać wyjątkowe zakątki tego miasta. Atrakcyjną propozycją, którą warto się zainteresować, jest trasa śladami Eberharda Mocka – radcy kryminalnego wrocławskiej policji, wiodąca poprzez liczne karczmy, restauracje i kawiarnie. Jeżeli zaś zainteresują nas stare podania, opowieści i legendy wrocławskie, możemy udać się na wyprawę ich szlakiem. Wokół Starego Miasta wiedzie bogata w fantastyczne widoki, pięciokilometrowa trasa. Trasa rowerowa Twierdzy Wrocław to coś dla amatorów aktywnego wypoczynku – jest to długa trasa rowerowa, opasująca miasto pętlą. Oczywiście nie jest to jedyna trasa rowerowa – na terenie Wrocławia i okolic znajdziemy ich całe mnóstwo.

We Wrocławiu regularnie i corocznie odbywają się liczne festiwale sztuki, malarstwa i muzyki. Należą do nich, między innymi: Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog–Wrocław, Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale, Konkurs im. Gepperta czy Festiwal Polskiej Muzyki Współczesnej. Pełną listę wydarzeń wraz z ich opisami oraz datami, można znaleźć na stronie internetowej – ich ilość jest na tyle duża, iż każdy znajdzie coś dla siebie.

Turyści przyjeżdżający do Wrocławia mogą zatrzymać się na nocleg w jednym z licznych hoteli, pensjonatów czy pokoi do wynajęcia. Miasto oferuje także bardzo liczne kawiarnie, puby, bary oraz restauracje, w których można smacznie zjeść.


One thought on “Wrocław – miasto warte odwiedzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>