Perła Beskidów – Wisła

Perła Beskidów – Wisła

Wisła to niezwykle piękna i atrakcyjna miejscowość położona w województwie dolnośląskim, w powiecie cieszyńskim w samym sercu tajemniczych, a zarazem magicznych Beskidów Śląskich. Warto też dodać, że miasto jest niemalże ze wszystkim stron otoczone lasami oraz górskimi szczytami, co gwarantuje niepowtarzalny relaks na łonie natury, którego nie zakłócą nam samochody czy miejski hałas. Wspominaliśmy, że Wisła otoczona jest górskimi szczytami. Warto powiedzieć kilka słów na temat sąsiednich pasm i gór. Jednym z ciekawszych wzniesień jest Czartoria Wielka, położona w Pasie Czartorii, której wysokość wynosi 995 m n.p.m.. Warto też dodać, że to punkt graniczny między Polską, a Czechami. To bardzo popularny szczyt, ze względu na dobrze rozwiniętą bazę wyciągową.

Kolejnym wspaniałym górskim szczytem jest Stożek o wysokości 987 m n.p.m. Góra zawdzięcza swoją nazwę, kształtowi, który właśnie przypomina stożek, porośnięty bujną roślinnością. To właśnie przez Stożek przebiega charakterystyczne przejście graniczne pomiędzy Polską, a Czechami. Na szczycie znajduje się schronisko, będące jednym z najstarszych w Polsce, gdyż zostało oddane do użytku już na początku lat trzydziestych dwudziestego wieku. Mówiąc o szczytach otaczających Wisłę nie sposób nie wspomnieć o Przełęczy Kubalonki o wysokości 751 m n.p.m. Góra słynie przede wszystkim z wielu tras narciarskich, które ciągną się kilometrami przez niezwykle urokliwe i bujne lasy. Ponadto znajduje się tu także strzelnica biathlonowa oraz wyciąg dla dzieci. Następnym, równie popularnym szczytem w Beskidzie Śląskim jest Równica, której wysokość wynosi 883 m n.p.m. Dlaczego ta góra jest tak popularna? Dlatego, że na jej szczyt można niemalże całkowicie dojechać samochodem, dzięki czemu nie stanowi trudności w pokonaniu dla dzieci i starszych, których nigdy tu nie brakuje, a widok z góry również zapiera dech w piersiach.

Wisła obiektów noclegowych ma naprawdę dużo (zobacz na Meteor). Nie brakuje tu luksusowych i nowoczesnych hoteli, które jedynie widzieliśmy na filmach. Przestronne apartamenty, parki wodne, strefy relaksu oraz wspaniałe wyposażenie, pozwalają poczuć choć odrobinę luksusowego życia. Nie brakuje tu także przytulnych pensjonatów i agroturystyk, w których za nocleg zapłacimy zdecydowanie mniej. Wisła to po prostu raj! Raj zabawy, górskich wspinaczek, luksusu i nie kończącej się radości, wynikającej z piękna matki natury.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>