Na żagle do Giżycka

Na żagle do Giżycka

Mazury to piękna kraina z mnóstwem możliwości spędzania wolnego czasu. Ostatnio pokazaliśmy Wam spokojne i urokliwe Kruklanki, teraz pora na kolejną mazurską miejscowość. Giżycka chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To miasto położone miedzy jeziorem Kisajno i Niegocin to jeden z głównych portów na szlaku wielkich jezioro mazurskich. Oferuje ona jeden z najlepszych warunków do uprawiania żeglarstwa. Nic dziwnego, że przez wielu Giżycko jest nazywane stolica polskiego żeglarstwa. Zarówno jezioro Niegocin, trzeci pod względem wielkości akwen na Mazurach, jak i Kisajno, należące do kompleksu jeziora Mamry to tysiące hektarów powierzchni do żeglowania. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Giżycko to bogata baza noclegowa meteor-turystyka.pl wraz świetnie rozwiniętą infrastrukturą skierowana dla miłośników żagli. Przede wszystkim to kilkanaście portów żeglarskich z Ekomariną Giżycko (MOSiR), Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Almatur, Centralnym Ośrodkiem Sportu oraz innymi mniejszymi portami.

Na terenie przystani nad jeziorami Niegocin i Kisajno żeglarze mają do dyspozycji wszelkie udogodnienia, z możliwością cumowania jednostek na czele. Żaden z ośrodków nie powstydzi się infrastruktury sanitarnej. Do dyspozycji jest dostęp do wody pitnej i prądu oraz aneksów kuchennych w niektórych obiektach. Można także pozostawić jacht na okres zimowy. Na terenie większości przystani znajdują się bary, kawiarnie i restauracje. Dla tych, którzy nie zdecydują się na nocleg na łodzi przygotowane są obiekty noclegowe. W giżyckich portach możliwe jest także wypożyczenie wszelkiego rodzaju sprzętu wodnego. Żeglarze znajdą tu bogatą ofertę czarterów jachtów. Poza tym do dyspozycji wczasowiczów są łodzie motorowe, wiosłowe, kajaki czy rowery wodne. Jeśli ktoś chce rozpocząć przygodę z żaglami to Giżycko jest jednym z najlepszych miejsc. W sezonie oferowane są tu liczne kursy i obozy żeglarskie. Bez problemu w czasie urlopu można zdobyć patent sternika i umiejętności pozwalające na samodzielne pływanie żaglówką. Na przyjezdnych czekają bardzo zróżnicowane noclegi. Giżycko jest popularne nie tylko wśród miłośników żeglarstwa. Wszyscy Ci, którzy nie zdecydują się na nocowanie na jachtach mogą wybierać między hotelami, pensjonatami, ośrodkami wczasowymi czy domkami letniskowymi i agroturystyką. Giżycko jest przygotowane na przyjazd turystów o każdej porze roku. Oczywiści największym zainteresowaniem cieszy się w sezonie urlopowym, dlatego warto już wcześniej pomyśleć o rezerwacji.


2 thoughts on “Na żagle do Giżycka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>