Miejsca z historią w Darłówku

Miejsca z historią w Darłówku

Miłośnicy zabytków zastanawiając się nad kolejnym kierunkiem swojej eskapady powinni rozważyć możliwość wycieczki do Darłówka, czyli jednej z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości, znajdującej się w niedalekiej odległości od Jarosławca oraz Mielna. Wielu osobom wydaje się, iż nad Morzem Bałtyckim nie ma co liczyć na zbyt wiele zabytków wartych zobaczenia, jednak mamy tam kilka bardzo ciekawych propozycji.

W samym środku sezonu turystycznego, należy wcześniej zarezerwować sobie nocleg. Prawda jest bowiem taka, iż propozycje noclegowe Darłówka są dosyć spore, jednak każdego roku do tego kurortu przybywa wielu turystów, dlatego też jazda w ciemno nie ma najmniejszego sensu. Jeśli chodzi o noclegi, Darłówko posiada wprawdzie kemping, na którym z pewnością znajdzie się wolne miejsce, jednak panujące tam warunki nie są w stanie zadowolić każdej osoby. Jeśli chodzi natomiast o zabytki, to jedną z najciekawszych propozycji jest przede wszystkim Zamek Książąt Pomorskich, wzniesiony w XIV wieku jako gotycka budowla, która z czasem została rozbudowana i obecnie pełni funkcję muzeum, w którym można podziwiać nie tylko zabytkowe rzeźby drewniane, ale również eksponaty współczesnych artystów.

Kolejnymi zabytkami wartymi zobaczenia są również trzy kościoły, a mianowicie Kościół Mariacki, Kościół św. Gertrudy oraz Kościół św. Jerzego. Każdy ze wspomnianych został wzniesiony w zupełnie innym stylu, dlatego też są bardzo chętnie zwiedzane przez wielu turystów. W Kościele Mariackim spoczywa wielu znanych ludzi, jednak warto również wspomnieć o tym, iż świątynia ta aż czterokrotnie stała w ogniu, przez co całe wnętrze kościoła oraz wieża uległy znacznemu zniszczeniu. Ostatnim dosyć młodym zabytkiem, który został postawiony w pierwszej połowie XX wieku, jest Pomnik Rybaka, czyli fontanna postawiona ku czci ludzi morza, znajdująca się obecnie w pobliżu Ratusza.

Jak można bardzo łatwo spostrzec, Darłówko to nie tylko piaszczyste plaże, liczne szlaki turystyczne czy cyklicznie odbywające się różnego rodzaju imprezy, ale również bardzo ciekawe zabytki tworzące historię  miejsca. Wybierając się na urlop do tego nadmorskiego kurortu, warto zobaczyć nie tylko atrakcje współczesnej architektury, ale również liczne zabytki przyciągające co roku wielu turystów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>