Latarnia morska w Kołobrzegu

Latarnia morska w Kołobrzegu

W czasach wszechobecnej walki o turystów i klientów bardzo trudno przebić się ze swoją ofertą, aby zadowolić turystów, a co trudniejsze – w ogóle zwrócić na siebie ich uwagę. Co więc charakteryzuje miasto jakim jest Kołobrzeg? Na pewno nie ilość miejsc historycznych lub zabytków. Owszem, znajduje się tu kilka ciekawych obiektów pod względem architektonicznym, które warto zobaczyć jednak najbardziej okazałe zostały zdewastowane lub całkowicie zniszczone podczas wojny. Dawniej nikt nie myślał o turystycznym wymiarze miasta oraz o czerpaniu zysków z turystyki. Kiedyś to handel był podstawą gospodarki: kowalstwo, rzemiosło czy rolnictwo były cenionymi elementami gospodarki.

Obecnie każdy z nas słyszał o Kołobrzegu, co miasto zawdzięcza dobrej promocji. Wobec obecnej konkurencji na arenie międzynarodowej miasto musi zaoferować coś wyjątkowego, aby przyciągnąć turystów i zachęcić ich do zarezerwowania dłuższe noclegi. Kołobrzeg ma wiele miejsc, które zasługują na miano symbolu miasta. Są tu obiekty, które warte są uwagi i których nie spotkamy na przykład w miastach południowej Polski, takie jak latarnia morska.

Niegdyś tak jak większość budowli w Kołobrzegu miała ona charakter gospodarczy. Kiedyś był to obiekt, który pokazywał drogę do portu zagubionym statkom. Nie można jednak porównywać obecnej technologii z tą stosowaną w XIX wieku w ówczesnych morskich latarniach. Dopiero na początku dwudziestego wieku latarnia zaczęła być zasilana lampą naftową, a później zasilaniem elektrycznym, co sprawiło, że była i jest ona widoczna z odległości nawet kilkunastu kilometrów. Jednak lepszą nawigację mają nowoczesne systemy obecne na statkach i łodziach oraz portowych odbiornikach, które z dokładnością nawet do kilku metrów potrafią przesłać przybywającej łodzi odległość łodzi od portu. Latarnia jest już swego rodzaju symbolem. Nie mniej jednak warto odwiedzić ten symbol miasta, aby zobaczyć jak wyglądało życie w historycznych czasach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>