Infrastruktura turystyczna w Wetlinie

Infrastruktura turystyczna w Wetlinie

Wetlina to niewielka wioska położona w Bieszczadach – jednych z najpiękniejszych pasm górskich w naszym kraju. Dzięki coraz lepiej rozwijającej się infrastrukturze turystycznej, z roku na rok przybywa tu coraz więcej osób, które przyciągają nie tylko przepiękne widoki, ale również dogodne warunki wypoczynku. W Wetlinie nocleg można znaleźć na kilka sposobów (). Najprościej jeszcze na etapie planowania urlopu wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło “noclegi Wetlina” i wybrać jeden z wyników wyszukiwania. Można również zadzwonić do najbliższego punktu informacji turystycznej, który znajduje się w oddalonej o kilkanaście kilometrów Cisnej i tam zasięgnąć porady. Wybierając się do Wetliny poza szczytem sezonu turystycznego można spokojnie przyjechać w tak zwane “ciemno” i noclegu szukać na miejscu albo odwiedzając po kolei kwatery lub pytając się w miejscowym sklepie o wolny nocleg. Baza turystyczna na terenie wioski jest dosyć rozwinięta – znaleźć można zarówno luksusowy pensjonat, jak i pole namiotowe. Sporo jest również kwater prywatnych, które oferują przytulne pokoiki w niezbyt wygórowanych cenach. Spać można również w jednym z trzech schronisk – należącym do PTTK-u, prywatnym lub szkolnym. Cena za nocleg w tych miejscach nie przekracza trzydziestu złotych od osoby. Najtańsze jest schronisko szkolne, jednak wybierając nocleg w nim należy liczyć się z salami wieloosobowymi i prysznicami zlokalizowanymi na korytarzu.

Niektóre z kwater noclegowych oferują również wyżywienie. Jednak wybierając nocleg bez posiłków również nie trzeba się martwić o zaopatrzenie. W sezonie turystycznych w miejscowości działa bowiem kilka wyśmienitych restauracji, a przez cały rok smacznie i zdrowo można zjeść w schronisku PTTK. Wetlina i jej okolice to przede wszystkim doskonałe tereny do uprawiania aktywnej turystyki pieszej. Niedaleka odległość od Bieszczadzkiego Parku Narodowego znacznie ułatwia organizację wycieczek po górskich szlakach. Na terenie parku wyznaczono szlaki po których może poruszać się turysta pieszy. Warto pamiętać o tym, że za wstęp do parku obowiązuje opłata oraz, że na większość szlaków nie można zabierać swoich czworonożnych przyjaciół. Jeżeli ktoś nie przepada za tłumami turystów to na wypoczynek do Wetliny powinien wybrać się pod koniec września lub w październiku. Pogoda wówczas jeszcze umożliwia wędrówki górskimi szlakami, a w dolinach można spotkać o wiele mniej ludzi, co pozwala na kontemplację ciszy i piękna przyrody w spokoju.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>