Dlaczego Polska jest piękna? Bo ma Czorsztyn!

Dlaczego Polska jest piękna? Bo ma Czorsztyn!

Uwielbiamy chyba ten moment, gdy rano budzimy się przy promieniach słońca, za oknem błękitne niebo i śpiew ptaków. To doskonałe okoliczności do podróżowania. W dzisiejszym przewodniku turystycznym zabierzemy się w malowniczą górską krainę, w której oprócz wspinaczek czekają na nas akcepty wodne.

Czorsztyn jest niezwykle urokliwą wioską, która liczy zaledwie około 400 stałych mieszkańców. Największym atutem Pienin jest położenie u podnóża Gorców. To doskonała baza wypadowa na pobliski szczyty. Pieniński Park Narodowy to ogrom różnorodnych atrakcji, będących dziełem matki natury. Największą atrakcję w tej części Polski stanowi oczywiście Spływ Dunajcem. Turyści pokochali rejsy niewielkimi tratwami flisackimi, które zabierają ich do samego serca parku. Bogato urozmaicona linia brzegowa, a także wiele kilkuset metrowych wzniesień, czynią to miejsce niepowtarzalnym. Na chwilę uwagi i sławy zasługują także średniowieczne zamki, które położone są tuż nad brzegiem wody. Idealnie komponują się one z otaczającą ją przyrodą, tworząc całość i jedność.

Czorsztyn leży bezpośrednio nad brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego. To sztuczny zbiornik wodny, który powstał kilkanaście lat temu w wyniku spiętrzenia Dunajca. Miała to być przede wszystkim ochrona przeciwpożarowa, a także przeciwpowodziowa. Obecnie stanowi jednak jeden z największych walorów turystycznych wioski. Po powierzchni jeziora regularnie odbywają się rejsy statkami wycieczkowymi, na których można podziwiać malowniczy brzeg i okolicę.

Warto także powiedzie kilka słów na temat bazy noclegowej. Noclegi w Czorsztynie (info www) to głównie miejsca w hotelach, pensjonatach czy w domkach letniskowych. To co jest jej największą zaletą, to idealne komponowanie się z leśnym otoczeniem, a także całą przyrodą i zabytkowymi zabudowaniami wioski. W górach, niepowtarzalny klimat, nadadzą naszemu wypoczynkowi drewniane domki letniskowe. Ogromnym ich atutem są nie tylko niewielkie koszty wynajęcie, ale także przytulność i możliwość stworzenia sobie tymczasowego domu. Czorsztyn to niezwykłe miejsce pod względem przyrodniczym. Można tu doskonale zrozumieć, dlaczego tak bardzo się nią zachwycam i dlaczego Polska jest jednym z najpiękniejszych krajów świata. Polecamy każdemu niezapominany rejs życia, pełen wrażeń i atrakcji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>