Bystrzyca Kłodzka – miasto do zwiedzenia

Bystrzyca Kłodzka – miasto do zwiedzenia

Bystrzyca Kłodzka jest miastem, które zyskuje wciąż nowych zwolenników. Położone jest w południowo-zachodniej części Polski, na terenie województwa dolnośląskiego. Dzisiejszy wygląd zawdzięcza średniowiecznej zabudowie. Miasto ma owalny kształt, rynek natomiast jest w kształcie trapezu. W najwyższym punkcie miasta stoi kościół. Miasto ma budowę tarasową, posiada niesamowitą, najpiękniejszą panoramę miasta, spośród wszystkich innych miast okolicy, a nawet całego kraju. Bystrzyca Kłodzka należy do Pogórza Sudeckiego, dlatego też jej klimat, a także fauna i flora mają związek z wpływem gór.

Miasto jest niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. Posiada niesamowite zabytki, które zadowolą nawet najbardziej wymagających i doświadczonych turystów. Nikt nie będzie się tutaj nudził. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Muzeum Filumenistyczne, jedyne tego typu muzeum w Polsce. Czeka tutaj na nas wystawa niecodzienna. Mianowicie, obejrzeć tu możemy eksponaty, które mają związek z ogniem, zapałkami, zapalniczkami… Słowem – ekspozycja jedyna w swoim rodzaju. Warto wybrać się tutaj z całą rodziną.

Kolejnym miejscem, które po prostu trzeba zobaczyć jest piękny ratusz z XIX wieku. Na uwagę zasługują rzędy kamienic z okresu renesansu i baroku, a także wąskie uliczki, prowadzące wzdłuż chodniczków, dodające miastu niesamowitego uroku i niepowtarzalnego klimatu. Przechadzając się uliczkami Bystrzycy Kłodzkiej, trudno nie zauważyć fragmentów murów obronnych z XIV wieku. Spośród nich najbardziej charakterystyczna jest Brama Wodna oraz Baszta Rycerska i Kłodzka. W Bystrzycy Kłodzkiej kwitnie nie tylko życie turystyczne, ale także towarzyskie i kulturalne. Każdego roku organizowana jest tutaj ogromna impreza nazywana jarmarkiem, bądź też po prostu dniami miasta. Wówczas Bystrzyca Kłodzka staje się prawdziwą sceną muzyki zarówno polskiej, jak i zagranicznej. Zapraszane są tutaj gwiazdy, uświetniające to wspaniałe wydarzenie swoimi występami i koncertami. Na czas tej imprezy, Bystrzyca Kłodzka staje się centrum kulturalnym okolicy, przyciągając zarówno mieszkańców, jak i turystów z całego kraju.

Na uwagę zasługują również noclegi (), Bystrzyca Kłodzka przygotowana jest bowiem na przyjęcie sporej liczby turystów. Baza noclegowa przewiduje sporo miejsc zakwaterowania w hotelach o różnym standardzie.


One thought on “Bystrzyca Kłodzka – miasto do zwiedzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>